Dlaczego warto wykorzystać wideo w rekrutacji pracowników?

Masz problemy z rekrutacją nowych pracowników? Mało aplikacji lub profile kandydatów, które nie pasują do stanowisk? Radzimy, jak zaadaptować wideo rekrutację i w ten sposób rozwijać swoją markę pracodawcy.

CO TO JEST MARKA PRACODAWCY?

Employer branding można zdefiniować jako wdrażanie różnych technik marketingowych na rzecz polityki personalnej. O employer brandingu mówimy od momentu, gdy wykorzystujemy wizerunek firmy do rekrutacji nowych pracowników. W dzisiejszych czasach firma musi być atrakcyjna, aby przyciągnąć nowe talenty i zatrzymać swoich pracowników. W czasach kryzysu gospodarczego praca nad marką pracodawcy może mieć decydujące znaczenie w przyciąganiu wartościowych kandydatów.

EMPLOYER BRANDING W WIDEO.

Employer branding może zaspokajać wiele potrzeb.
1. Elastyczność: rekrutacja krótko- i długoterminowa.
2. Wyróżnienie się na tle konkurencji.
3. Zachęta do zaangażowania swoich pracowników.
4. Jasno komunikowanie wartości firmy.
5. Zmniejszenie rotacji zatrudnienia.
6. Zwiększenie widoczności swojej firmy.
Wideo pozwala na wzmocnienie wizerunku firmy, jest narzędziem trafnym, wyrazistym i oddziałującym. Wideo pozwala również na przekazanie dużej ilości informacji w krótkim czasie. Dzięki filmowi video pokazujesz kandydatowi prawdziwą tożsamość Twojej firmy. Wykorzystujesz aspekt ludzki, podkreślając swoją firmę poprzez pracowników.

WIDEO 360° DLA TWOJEJ REKRUTACJI.

Przyciąganie najlepszych talentów staje się coraz trudniejsze pomimo coraz bardziej konkurencyjnego otoczenia. Wideo 360° może być rozwiązaniem, ponieważ ma wiele zalet.
1. Projekcja kandydatów na stanowiska, które mają być obsadzone.
Kandydaci mogą łatwo zanurzyć się w swojej przyszłej pracy, poznać firmę od środka, jej pomieszczenia, atmosferę, a nawet przyszłych pracowników.
2. Twoja firma staje się bardziej atrakcyjna.
Komunikacja za pomocą narzędzi cyfrowych nabiera coraz większego znaczenia. Rzeczywiście, aby dotknąć odbiorców, warto sprawić, by przeżyli prawdziwe doświadczenie i poczuli emocje. Wideo 360° to doskonałe narzędzie, aby uwieść swoich odbiorców, zwiększyć atrakcyjność firmy i wyróżnić się na tle konkurencji.
3. Zmniejszenie rotacji pracowników.
Błędy w rekrutacji mogą być bardzo kosztowne dla firmy. Aby ich uniknąć w jak największym stopniu, ważne jest, aby wybrany kandydat był idealnie dopasowany do stanowiska.

4 WSKAZÓWKI, JAK STWORZYĆ UDANE WIDEO REKRUTACYJNE.

1. Zaangażuj kilku pracowników.
To oni są najlepszymi rzecznikami Twojej firmy. Radzimy wybrać zróżnicowany zespół pracowników, aby jak najlepiej reprezentować kulturę firmy.
2. Wykorzystaj odrobinę humoru w swoich filmach.
Humor jest dobrym sposobem na wzbudzenie zainteresowania przyszłego współpracownika, nadaje dynamiczny wizerunek, ale uważaj, aby go nie nadużywać.
3. Przeprowadź wcześniej burzę mózgów.
Wraz z zespołem zidentyfikuj wartości firmy, to co charakteryzuje jej kulturę i przygotuj kluczowe przesłania, które mają być przekazane w Twoim video.
4. Prostota i autentyczność.
Pozostań wierny wizerunkowi i wartościom firmy. Jeśli rzeczywistość jest zupełnie inna, zatrudnieni kandydaci nie zostaną z Tobą na długo.

Z jakimi blogami chcą współpracować firmy? Współpraca blogowa – podstawowe aspekty

Podobne wpisy

1 Comment

Leave a CommentYour email address will not be published.