Unowocześnione szablony na Allegro – co zrobić, aby się na nie przenieść?

Regularne aktualizacje Allegro często przynoszą odczuwalne, lecz niezbędne zmiany, do których użytkownicy muszą się po prostu dostosować. Portal ten stara się nieustannie usprawniać swoje usługi oraz rozwijać się w miarę postępów w branży e-commerce. Ostatni czas przyniósł jedną z największych zmian w historii tego serwisu, a mianowicie wycofanie starych szablonów HTML, które zastąpiły nowe szablony na Allegro w odświeżonej wersji.

Z czym wiążą się nowe szablony na Allegro?

Duży impakt na sprzedawcach spowodowała przede wszystkim dogłębna, gruntowna zmiana stosowanych szablonów, która znacznie wykracza poza kwestie czysto estetyczne. Przejście na nowy format jest koniecznością dla każdego sklepu, który chce utrzymać się na równi z konkurencją – w przeciwnym razie nie można już dłużej liczyć na kluczowe funkcje, takie jak śledzenie przesyłki Allegro dla klientów.

Założenia nowej aktualizacji są dość jasne. Szablony na Allegro mają być teraz znacznie ujednolicone, bardziej przejrzyste, czytelne oraz proste w obsłudze. Jest to duży krok naprzód w stosunku do starych szablonów HTML, który ma wpływ na wiele aspektów prowadzenia aukcji, takich jak:

  • Zmiana http na https – aby zapewnić użytkownikom wysokie standardy bezpieczeństwa, Allegro postawiło na szerszy zakres zabezpieczeń. Dla sprzedawców natomiast oznacza to przede wszystkim brak możliwości posługiwania się odnośnikami do stron zewnętrznych.
  • Edytor opisu – Allegro zaprzestało korzystania ze standardowego edytora HTML, zastępując go nowoczesnym edytorem dostosowanym także do urządzeń mobilnych.
  • Podział opisu na sekcje – przeglądanie ofert przez klientów jest teraz o wiele bardziej komfortowe, ponieważ nowy format opisów obejmuje jasno wydzielone sekcje, pozwalające na ujednolicony sposób prezentowania informacji.
  • Obowiązkowe parametry – od teraz formularz uwzględnia pewne parametry, które są obowiązkowe. Ma to na celu poprawę jakości wyników zaprezentowanych klientom, usprawniając pracę filtrów produktów.

Szablony Allegro uległy jednak większej ilości zmian. Jedną z nich jest maksymalna ilość zdjęć, których może być teraz 8 lub 16 w przypadku kategorii takich jak samochody, motory i quady, nieruchomości. Warto wspomnieć, że zdjęcia te operują obecnie w standardzie 2560 × 2560 px i można zmieniać je podczas trwania aukcji.

Najlepszy moment, aby skorzystać z ErpBox!

Chociaż nowe szablony Allegro bez wątpienia sprawią nieco problemów części sprzedawców, sytuacja ta jest idealna, aby lepiej wypromować swój sklep. Kluczem do zwiększenia sprzedaży jest szybka, zoptymalizowana obsługa, a kluczem do pożądanych efektów może okazać się właśnie system ErpBox. Korzyści tego rozwiązania są oczywiste – automatyzacja wielu zadań oraz łatwe zarządzanie sklepem z jednego miejsca. Co więcej, nie można zapomnieć o szerokim zakresie dostępnych integracji, które otwierają drogę do efektywnej sprzedaży wielokanałowej. Częste aktualizacje ErpBox sprawią, że program ten zawsze nadąży nad zmianami na rynku, wliczając w to także nowe szablony Allegro.

Podobne wpisy