Jak zorganizować przestrzeń do Home office?

Każda firma prowadzona lub zarządzana z domu będzie wymagać pewnego rodzaju miejsca do pracy- home office, ale nie wszystkie będą wymagały biura w tradycyjnym rozumieniu. Jeśli na przykład prowadzisz niezależną firmę fotograficzną, głównym miejscem pracy w domu może być ciemnia. Jeśli prowadzisz lakiernię samochodową, prawdopodobnie Twoim miejscem pracy będzie garaż lub wolnostojący sklep na tyłach. Jeśli prowadzisz gabinet dentystyczny w domu, Twoje miejsce pracy będzie prawdopodobnie częścią domu przeznaczoną na poczekalnię, gabinet zabiegowy i gabinet. Innymi słowy, wymagania dotyczące miejsca do pracy będą się różnić w zależności od firmy, którą wybierzesz.

Pomagając w określeniu potrzeb, tak abyś mógł stworzyć odpowiedni domowy obszar roboczy dla swojej firmy, ten rozdział podzielono na sekcje, które pomogą Ci krok po kroku stworzyć domową przestrzeń roboczą:

Wybór obszaru roboczego w oparciu o Twoje potrzeby

Planowanie miejsca pracy
Renowacja miejsca pracy
Wyposażenie Twojego miejsca pracy
Zapewnienie bezpieczeństwa w miejscu pracy
Zapewnienie miejsca pracy w meble, sprzęt i materiały eksploatacyjne
Budowanie pozytywnego wizerunku Twojej nowej firmy
Praca w domu w pełnym lub niepełnym wymiarze godzin wymaga wiele uwagi, aby stworzyć środowisko pracy odpowiednie dla Twojej firmy i odpowiadające potrzebom Twojej rodziny.

Rodzaj firmy, którą będziesz prowadzić z domu, ma kluczowe znaczenie dla określenia typu, rozmiaru i lokalizacji potrzebnego miejsca pracy. Musisz również dokładnie rozważyć codzienne życie, a także specjalne okazje, zajęcia sezonowe i gości. Jeśli masz rodzinę i będziesz prowadzić firmę głównie w domu, zechcesz uwzględnić jak najwięcej z poniższych pomysłów, aby pomóc osiągnąć najlepszą równowagę między biznesem a rodziną:

Jeśli to możliwe, wybierz oddzielne pomieszczenie jako dedykowane miejsce do pracy. Następnie możesz zamknąć drzwi, aby zatrzymać interesy, a rodzina, przyjaciele i zwierzęta nie mają dostępu.
Wybierz pokój lub inną przestrzeń, z dala od kuchni, pralni i odgłosów PlayStation.
Wybierz miejsce do pracy, które jest wystarczająco duże, aby prowadzić firmę. Praca w dwóch lub trzech oddzielnych obszarach domu jest znacznie mniej produktywna niż praca w jednym miejscu, chociaż w razie potrzeby z pewnością można użyć innej części domu, takiej jak piwnica lub garaż, do przechowywania.
Jeśli klienci będą przychodzić do Twojego domu, idealnym rozwiązaniem jest miejsce do pracy z oddzielnymi drzwiami zewnętrznymi lub bardzo blisko drzwi zewnętrznych.
Jeśli będziesz prowadzić firmę, która generuje hałas lub produkty uboczne (kurz, bałagan, opary), rozważ garaż lub zewnętrzną konstrukcję swojego miejsca pracy.
Twoje opcje obszaru roboczego
Opcje przestrzeni roboczej obejmują zarówno narożnik domu, jak i oddzielną strukturę zewnętrzną. Będzie to zależeć od wielkości Twojego domu i dostępnych pokoi, rodzaju prowadzonej firmy i innych mieszkańców. Oczywiście osoba mieszkająca samotnie ma inne możliwości niż osoba, której dom przypomina odwiedzającym film Tańsze o dwunastkę.

Zapasowy kąt w domu

Chociaż jest to zdecydowanie najtańszy sposób na utworzenie domowego miejsca do pracy, korzystanie z wolnego narożnika domu może mieć pewne wady. Jeśli nie jesteś sam, będziesz musiał radzić sobie z brakiem prywatności i hałasem. Jeśli jednak Twój budżet na to pozwala, to biurko z drugiej ręki w rogu salonu, które służy jako główna siedziba Twojej nowej firmy, to idź na to! Wielu odnoszących sukcesy biznesmenów zaczęło od znacznie mniejszych środków.

Jak założyć własną firmę?

Jadalnia

Wierz lub nie, ale jadalnia to najpopularniejszy pokój w domu, który można przekształcić w domowe miejsce do pracy, głównie dlatego, że jest tani i szybki do wykonania oraz dlatego, że jadalnia jest obszarem, z którego często korzysta się tylko okazjonalnie. Niestety, większość jadalni nie ma zamykanych drzwi, więc pomieszczenie może nie być odpowiednie do odwiedzin klientów. Ponownie, będzie to zależeć od innych mieszkańców i rodzaju prowadzonej działalności domowej. Na przykład, działająca w niepełnym wymiarze godzin sezonowa firma prowadząca domową działalność gospodarczą, wykonująca zwrot podatku dochodowego, może bardzo dobrze działać przy stole w jadalni, gdzie wszystkie dokumenty można rozłożyć po obiedzie, podczas gdy dzieci odrabiają lekcje.

Podobne wpisy